Mateřská škola Valentýnka Hřebeč
okres Kladno

Co vás zajímá

V kolik hodin mám dítě ráno přivést?

Děti přivádějte do 7.50 hod. V 8.00 se MŠ zamyká, vedoucí jídelny sčítá strávníky a dětem začíná denní program. Pozdější příchod je potřeba předem oznámit učitelce a nahlásit dítěti stravu. Pravidelné pozdní příchody nejsou vhodné, Vaše dítě tak ztrácí návaznost denních činností a dějovou linku dne a učitelkám narušují práci s dětmi.

Kdy nejpozději si mohu dítě vyzvednout?

Provoz. MŠ končí v 16 hod. uzamčením budovy, dítě je tedy potřeba vyzvednout dostatečně včas, nejlépe mezi 15:00–15:50 hod. Po obědě vyzvedávejte děti mezi 12:00–12:15. Vyzvednutí dítěte v jiných časech domluvte předem s učitelkou.

Musí dítě po obědě spát?

Odpočinek po obědě je součástí denního režimu MŠ. Děti z 1. a 2. třídy chodí odpočívat na lehátko do ložnice a většinou všechny usínají, po nástupu do MŠ často začnou spát i děti, které už doma nespaly. Děti ze 3. a 4. třídy odpočívají na podložkách, děti které neusnou se věnují klidným hrám. Odpočinek po obědě doporučují také pediatři.

Může si dítě nosit své obědy–svačiny?

Je to možné pouze v případě závažné potravinové alergie či intolerance dítěte. V případech běžných alergií nahradí kuchařky problémovou potravinu jinou vhodnou potravinou. U zdravých dětí z hygienických důvodů donášení stravy není povoleno.

Může mít dítě v MŠ svou hračku?

MŠ je dostatečně vybavena hračkami i didaktickými pomůckami. Přinášení hraček z domova není vhodné, tyto hračky jsou obvykle zdrojem konfliktů mezi dětmi a ne vždy jsou bezpečné. Pro rychejší adaptaci na pobyt v MŠ je možné nosit si pouze oblíbeného plyšáčka na spaní.

Mají děti v MŠ během dne dostatečný přísun tekutin?

Vycházíme ze zásad Zdravé mateřské školy, kdy mají děti během celého dne možnost napít se kdykoliv potřebují – čaj, šťáva, voda.

Mají děti na spaní své lůžkoviny?

V MŠ 1 mají děti své osobní lůžkoviny. Po zjištění stavu spících dětí školnice denně připravuje dětem jejich osobní lůžkoviny, pokud možno vždy na stejné lehátko. V MŠ 2 jsou omyvatelné podložky.

Mohou si děti nosit do MŠ sladkosti?

Pokud dítě slaví svátek, narozeniny nebo chce udělat radost kamarádům, může sladkosti přinést, ale rodič je musí ráno dát učitelce, která je pak dětem nabídne ve vhodnou chvíli. Děti s bonbónem atd. nesmí křičet, běhat… žvýkačky nejsou dovoleny vůbec! Nenechávejte dětem žádné sladkosti v košíčku v šatně.

Svátek a výročí

Svátek má Alexej

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den astmatu a alergie
  • Den Slunce
  • Světový den svobody tisku

Zítra má svátek Květoslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den hasičů

Bujný květ - plný úl.

Svatý Kříž, ovčí střiž.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.