CO VÁS ZAJÍMÁ

Děti přivádějte do 7.50 hod.V 8.00 se MŠ zamyká, vedoucí jídelny sčítá strávníky a dětem začíná denní program. Pozdější příchod je potřeba předem oznámit učitelce a nahlásit dítěti stravu. Pravidelné pozdní příchody nejsou vhodné, Vaše dítě tak ztrácí návaznost denních činností a dějovou linku dne a učitelkám narušují práci s dětmi.

Provoz. MŠ končí v 16 hod. uzamčením budovy, dítě je tedy potřeba vyzvednout dostatečně včas, nejlépe mezi 15-15.50hod. Po obědě vyzvedávejte děti mezi 12.00-12.15. Vyzvednutí dítěte v jiných časech domluvte předem s učitelkou.

Odpočinek po obědě je součástí denního režimu MŠ. Děti z 1. a 2. třídy chodí odpočívat na lehátko do ložnice a většinou všechny usínají, po nástupu do MŠ často začnou spát i děti, které už doma nespaly. Děti ze 3. a 4. třídy odpočívají na podložkách, děti které neusnou se věnují klidným hrám. Odpočinek po obědě doporučují také pediatři.

Je to možné pouze v případě závažné potravinové alergie či intolerance dítěte. V případech běžných alergií nahradí kuchařky problémovou potravinu jinou vhodnou potravinou. U zdravých dětí z hygienických důvodů donášení stravy není povoleno.

MŠ je dostatečně vybavena hračkami i didaktickými pomůckami. Přinášení hraček z domova není vhodné, tyto hračky jsou obvykle zdrojem konfliktů mezi dětmi a ne vždy jsou bezpečné. Pro rychejší adaptaci na pobyt v MŠ je možné nosit si pouze oblíbeného plyšáčka na spaní.

Vycházíme ze zásad Zdravé mateřské školy, kdy mají děti během celého dne možnost napít se kdykoliv potřebují-čaj, šťáva, voda.

V MŠ 1 mají děti své osobní lůžkoviny. Po zjištění stavu spících dětí školnice denně připravuje dětem jejich osobní lůžkoviny, pokud možno vždy na stejné lehátko. V MŠ 2 jsou omyvatelné podložky.

Pokud dítě slaví svátek, narozeniny nebo chce udělat radost kamarádům, může sladkosti přinést, ale rodič je musí ráno dát učitelce, která je pak dětem nabídne ve vhodnou chvíli. Děti s bonbónem atd. nesmí křičet, běhat… žvýkačky nejsou dovoleny vůbec! Nenechávejte dětem žádné sladkosti v košíčku v šatně.